Do wyboru: język hiszpański lub angielski

Twoje dziecko chodzi na zajęcia z języka angielskiego, ale zaczynasz się zastanawiać, czy to ma sens? Co roku uczy się, jak jest “ball” i “doll” i kilku piosenek, ale nie umie stworzyć podstawowego pytania? Chcesz, żeby Twoja pociecha uczyła się komunikować w obcym języku? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Nasze warsztaty zostały stworzone specjalnie z myślą o praktycznej nauce.

Kim jesteśmy? Dlaczego warsztaty?

W Filos Logos sami jesteśmy rodzicami, więc te zajęcia są odpowiedzią na nasze osobiste potrzeby, a także znajomych nam rodziców. To jeden z powodów, dla których stawiamy przede wszystkim na wartościowe treści. Chcemy, by dzieci w Polsce miały możliwość nauczenia się podstaw komunikowania się, przy maksymalnym odciążeniu rodzica – zarówno w kwestiach finansowych, jak i dowozu na zajęcia. Uważnie słuchamy sugestii, ponieważ chcemy, by te zajęcia spełniały swoja rolę – uczyły dzieci komunikowania się. Sprawdzamy, jaka istnieje korelacja między tymi zajęciami, a standardowymi zajęciami w tygodniu. Warsztaty te ze względu na to, że odbywają się tylko raz w miesiącu, nie zastąpią tradycyjnego kursu, jednak w przeciwieństwie do niego, już po jednych warsztatach widać efekty, o jakie nam chodziło – możemy usłyszeć: “Can I have…?” czy “Here you are”. Lub po hiszpańsku: „Dame un zumo por favor”, „Aquí tienes”.

Eksperyment

Na początku był to eksperyment przeprowadzony na grupie „naszych” dzieci. Chcieliśmy, aby potrafiły się komunikować, a o to trudno, kiedy mają tylko jedną godzinę (czy np. jak przedszkolaki: 30 minut) zajęć. Oprócz tego wiemy, jak wyglądają dzisiejsze zwariowane czasy – każdy rodzic, który dba o edukację dzieci, spędza niezwykle dużo czasu na dowożeniu, czekaniu i sprawdzaniu, czego się nauczyły. Dowożenie dziecka dwa razy w tygodniu na godzinne zajęcia (a często jest ich więcej) to dość wyczerpujący element tygodnia, zwłaszcza że w tym czasie sami na żadne zajęcia nie pójdziemy, bo dla nas zostaje maksymalnie 50 minut. Dlatego dopasowaliśmy liczbę godzin do możliwości uczestników, zmniejszyliśmy częstotliwość (aby nie zajmować każdego tygodnia) oraz przenieśliśmy warsztaty na weekend, żeby rodzicom umożliwić dowóz pociech i udanie się w swoją stronę – na basen, siłownię, do kina lub do pobliskich centrów handlowych (a w okolicy mamy ich aż 4! W tym 2 z kinami).

Sukces

Eksperyment zakończył się… sukcesem! Zadowoleni byli zarówno rodzice, jak i dzieci. Okazało się, że niezależnie od tematu zajęć, efekt daje sam fakt, że dzieci są zachęcane do zadawania pytań i wydawania poleceń po angielsku przez cztery godziny z rzędu. Każdy rodzic wie, jak trudno jest wytłumaczyć dziecku, że na lekcji ma się komunikować po angielsku – w końcu nie jest to sytuacja naturalna, przecież jesteśmy w Polsce. Dlatego staramy się na początku każdych zajęć wprowadzić odpowiednią atmosferę, przekazem dostosowaną do najmłodszych uczestników.

Jak wyglądają nasze warsztaty?

Zajęcia prowadzone są w atrakcyjny dla dzieci sposób – zajęcia plastyczne, manualne lub jeśli pogoda dopisuje, wychodzimy na dwór.

Moje dziecko ma 5 lat, ale jest chętne do nauki, czy mogę zapisać je na zajęcia?

Wiek uczestników w grupie jest umowny. Uczymy komunikowania się. Jeśli Twoja pociecha jest chętna do nauki, chętnie współpracuje, może dołączyć do zajęć. Najmłodsze dzieci biorące udział w warsztatach mają 4 lata i świetnie dają sobie radę. Największą satysfakcję daje moment, w którym taki maluch, zamiast automatycznie zapytać lub poprosić o coś po polsku, z całej siły stara się sobie przypomnieć, jak to brzmiało po angielsku. Albo kiedy dzieci w domu wydają sobie polecenia po angielsku, żeby poćwiczyć.

Szczegóły:

  • grupy: 6-8 lat / 10-13 lat – wiek sugerowany, młodsze bystrzaki również mogą dołączyć
  • zajęcia w formie warsztatów tematycznych
  • udział w jednych warsztatach nie zobowiązuje do udziału w kolejnych
  • grupa max. 10-osobowa
  • 4 godziny zajęć
  • cena: 25 zł /godzina
  • zajęcia odbywają się cyklicznie*

     *zwykle raz w miesiącu w weekend

Polub nas na Facebooku!  https://www.facebook.com/FilosLogos/